2021 TEXAS REGION I-AAA
FOOTBALL SCHEDULES
DIVISION I TEAMS |
DIVISION II TEAMS |
|||
Brownfield | Amarillo River Road | Alpine |
Ballinger | |
Denver City | Bushland | Anthony |
Bangs | |
Kermit | Dalhart | Crane | Brady | |
Lamesa | Littlefield | Odessa Compass | Ingram Moore | |
Shallowater | Muleshoe | Tornillo | SA Grape Creek | |
Slaton | Sonora | |||
Breckenridge | Bowie | Canadian | Abernathy | |
Clyde | Boyd | Childress | Coahoma | |
Early | Brock | Dimmitt | Idalou | |
SA TLCA | Paradise | Friona | Lubbock Roosevelt | |
Tuscola Jim Ned | Peaster | Highland Park | Reagan County | |
Wall | Pilot Point | Spearman | Stanton | |
Ponder | Tulia | |||
Whitesboro |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULESB/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Friona | Lost 35-14 |
September 3 | vs Tulia | Lost 38-13 |
September 10 | vs Idalou | Lost 49-13 |
September 17 | vs Big Spring | Lost 7-6 |
September 24 | vs SA Lake View | Lost 35-0 |
October 1 | OPEN | |
October 8 | vs SHALLOWATER | Lost 40-0 |
October 15 | vs KERMIT | Won 48-25 |
October 22 | vs SLATON | Won 14-6 |
October 29 | vs DENVER CITY | Lost 37-23 |
November 5 | vs LAMESA | Won 41-22 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs MULESHOE | Lost 21-17 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Idalou | Lost 25-0 |
September 3 | vs Littlefield | Lost 18-14 |
September 10 | vs Seminole | Lost 22-18 |
September 17 | vs Lovington NM | Won 35-7 |
September 24 | vs Crane | Won 19-16 |
October 1 | OPEN | |
October 8 | vs LAMESA | Won 20-0 |
October 15 | vs SLATON | Won 45-2 |
October 22 | vs SHALLOWATER | Lost 30-7 |
October 29 | vs BROWNFIELD | Won 37-23 |
November 5 | vs KERMIT | Won 62-0 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs RIVER ROAD | Lost 14-6 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs McCamey | Lost 48-14 |
September 3 | vs Anthony | Won 32-3 |
September 10 | vs Pecos | Lost 50-30 |
September 17 | vs Crane | Lost 33-25 |
September 24 | vs Alpine | Lost 35-21 |
October 1 | OPEN | |
October 8 | vs SLATON | Lost 27-26 |
October 15 | vs BROWNFIELD | Lost 48-25 |
October 22 | vs LAMESA | Lost 52-3 |
October 29 | vs SHALLOWATER | Lost 48-0 |
November 5 | vs DENVER CITY | Lost 62-0 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs SA Lake View | Won 26-20 |
September 3 | vs Muleshoe | Won 24-20 |
September 10 | vs Snyder | Lost 55-0 |
September 17 | vs River Road | Lost 41-18 |
September 24 | vs Fabens | Won 13-12 |
October 1 | OPEN | |
October 8 | vs DENVER CITY | Lost 20-0 |
October 15 | vs SHALLOWATER | Lost 55-12 |
October 22 | vs KERMIT | Won 52-3 |
October 29 | vs SLATON | Lost 42-41 |
November 5 | vs BROWNFIELD | Lost 41-22 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Abernathy | Lost 28-16 |
September 3 | vs Seminole | Won 36-23 |
September 10 | vs Levelland | Won 49-7 |
September 17 | vs Childress | Lost 30-28 |
September 24 | OPEN | |
October 1 | vs Panhandle |
Won 37-29 |
October 8 | vs BROWNFIELD | Won 40-0 |
October 15 | vs LAMESA | Won 55-12 |
October 22 | vs DENVER CITY | Won 30-7 |
October 29 | vs KERMIT | Won 48-0 |
November 5 | vs SLATON | Won 42-0 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs DALHART | Won 56-18 |
AREA FINALS |
vs EARLY | Won 43-14 |
REGIONAL SEMI-FINALS |
vs WHITESBORO | Lost 50-25 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Snyder | Lost 29-8 |
September 3 | vs Abernathy | Lost 46-8 |
September 10 | vs New Deal | Lost 37-0 |
September 17 | vs Compass Academy | Won 40-0 |
September 24 | vs Post | Lost 25-19 |
October 1 | OPEN | |
October 8 | vs KERMIT | Won 27-26 |
October 15 | vs DENVER CITY | Lost 45-2 |
October 22 | vs BROWNFIELD | Lost 14-6 |
October 29 | vs LAMESA | Won 42-41 |
November 5 | vs SHALLOWATER | Lost 42-0 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs BUSHLAND | Lost 55-6 |
BUSHLAND |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Brock | Lost 31-3 |
September 3 | vs Hereford | Lost 14-7 |
September 10 | vs Canadian | Won 49-42 |
September 17 | vs Stratford | Won 21-14 |
September 24 | vs Perryton | Won 31-6 |
October 1 | vs Estacado | Lost 31-21 |
October 8 | vs MULESHOE | Won 44-13 |
October 15 | vs RIVER ROAD | Won 20-14 |
October 22 | vs DALHART | Won 73-9 |
October 29 | vs LITTLEFIELD | Won 62-26 |
November 5 | OPEN | |
BI-DISTRICT FINALS |
vs SLATON | Won 55-6 |
AREA FINALS |
vs WHITESBORO | Lost 41-21 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Perryton | Lost 26-6 |
September 3 | vs Pampa | Lost 37-29 |
September 10 | vs Spearman | Lost 21-7 |
September 17 | vs Friona | Lost 56-33 |
September 24 | vs Borger | Won 31-18 |
October 1 | vs Stratford | Lost 38-13 |
October 8 | OPEN | |
October 15 | vs LITTLEFIELD | Won 41-32 |
October 22 | vs BUSHLAND | Lost 73-9 |
October 29 | vs MULESHOE | Lost 61-16 |
November 5 | vs RIVER ROAD | Lost 33-27 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs SHALLOWATER | Lost 56-18 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Dimmitt | Won 49-6 |
September 3 | vs Denver City | Won 18-14 |
September 10 | vs Post | Won 21-20 |
September 17 | vs Idalou | Lost 56-13 |
September 24 | vs Abernathy | Lost 35-20 |
October 1 | vs Big Spring | Lost 47-29 |
October 8 | vs RIVER ROAD | Lost 41-20 |
October 15 | vs DALHART | Lost 41-32 |
October 22 | OPEN | |
October 29 | vs BUSHLAND | Lost 62-26 |
November 5 | vs MULESHOE | Lost 38-36 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Sundown | Won 33-14 |
September 3 | vs Lamesa | Lost 24-20 |
September 10 | vs Friona | Lost 55-13 |
September 17 | vs Tulia | Won 35-31 |
September 24 | vs Seminole | Lost 51-35 |
October 1 | vs Snyder | Lost 45-33 |
October 8 | vs BUSHLAND | Lost 44-13 |
October 15 | OPEN | |
October 22 | vs RIVER ROAD | Won 42-38 |
October 29 | vs DALHART | Won 61-16 |
November 5 | vs LITTLEFIELD | Won 38-36 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs BROWNFIELD | Won 21-17 |
AREA FINALS |
vs JIM NED | Lost 49-20 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Roosevelt | Lost 14-6 |
September 3 | vs Wheeler | Won 25-9 |
September 10 | vs Wellington | Lost 12-0 |
September 17 | vs Lamesa | Won 41-18 |
September 24 | vs Sanford-Fritch | Won 41-13 |
October 1 | vs Stinnett West Texas | Won 48-6 |
October 8 | vs LITTLEFIELD | Won 41-20 |
October 15 | vs BUSHLAND | Lost 20-14 |
October 22 | vs MULESHOE | Lost 42-38 |
October 29 | OPEN | |
November 5 | vs DALHART | Won 33-27 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs DENVER CITY | Won 14-6 |
AREA FINALS |
vs BROCK | Lost 54-8 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Jacksboro | Won 49-28 |
September 3 | vs Bells | Lost 41-20 |
September 10 | vs Cisco | Lost 28-27 |
September 17 | vs Eastland | Lost 28-19 |
September 24 | vs Holliday | Lost 34-12 |
October 1 | OPEN | |
October 8 | vs CLYDE | Won 44-29 |
October 15 | vs EARLY | Won 37-20 |
October 22 | vs WALL | Lost 29-26 |
October 29 | vs JIM NED | Lost 35-12 |
November 5 | vs SA TLCA | Won 61-0 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs WHITESBORO | Lost 56-14 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Cisco | Lost 49-7 |
September 3 | vs Idalou | Lost 24-6 |
September 10 | vs Windthorst | Lost 52-7 |
September 17 | vs Ballinger | Lost 21-13 |
September 24 | vs Sweetwater | Lost 42-21 |
October 1 | OPEN | |
October 8 | vs BRECKENRIDGE | Lost 44-29 |
October 15 | vs SA TLCA | Won 61-22 |
October 22 | vs EARLY | Lost 34-15 |
October 29 | vs WALL | Lost 35-0 |
November 5 | vs JIM NED | Lost 35-7 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Bangs | Won 48-12 |
September 3 | vs Tolar | Won 33-16 |
September 10 | vs Comanche | Won 58-14 |
September 17 | vs Merkel | Won 47-13 |
September 24 | vs Grape Creek | Won 49-0 |
October 1 | OPEN | |
October 8 | vs JIM NED | Lost 48-7 |
October 15 | vs BRECKENRIDGE | Lost 37-20 |
October 22 | vs CLYDE | Won 34-15 |
October 29 | vs SA TLCA | Won 72-0 |
November 5 | vs WALL | Won 24-14 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs PILOT POINT | Won 43-21 |
AREA FINALS |
vs SHALLOWATER | Lost 43-14 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Ballinger | Won 42-7 |
September 3 | vs Sweetwater | Won 56-14 |
September 10 | vs Eastland | Won 48-20 |
September 17 | vs Cisco | Won 28-14 |
September 24 | vs Snyder | Won 22-15 |
October 1 | OPEN | |
October 8 | vs EARLY | Won 48-7 |
October 15 | vs WALL | Won 37-19 |
October 22 | vs SA TLCA | Won 70-0 |
October 29 | vs BRECKENRIDGE | Won 35-12 |
November 5 | vs CLYDE | Won 35-7 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs PEASTER | Won 49-12 |
AREA FINALS |
vs MULESHOE | Won 49-20 |
REGIONAL SEMI-FINALS |
vs BROCK |
Lost 70-25 |
SAN ANGELO TEXAS LEADERSHIP CHARTER ACADEMY EAGLES
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Brady | Lost 37-6 |
September 3 | vs Junction | Lost 20-14 |
September 10 | vs Grape Creek | Lost 50-22 |
September 17 | vs Reagan County | Lost 40-14 |
September 24 | vs Stanton | Lost 46-13 |
October 1 | OPEN | |
October 8 | vs WALL | Lost 64-13 |
October 15 | vs CLYDE | Lost 61-22 |
October 22 | vs JIM NED | Lost 70-0 |
October 29 | vs EARLY | Lost 72-0 |
November 5 | vs BRECKENRIDGE | Lost 61-0 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Eastland | Won 28-21 |
September 3 | vs Cisco | Lost 27-21 |
September 10 | OPEN | |
September 17 | vs Mason | Won 20-14 |
September 24 | OPEN | |
October 1 | vs Shiner | Lost 42-14 |
October 8 | vs SA TLCA | Won 64-13 |
October 15 | vs JIM NED | Lost 37-19 |
October 22 | vs BRECKENRIDGE | Won 29-26 |
October 29 | vs CLYDE | Won 35-0 |
November 5 | vs EARLY | Lost 24-14 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs BROCK | Lost 40-6 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Nocona | Won 72-7 |
September 3 | vs Bridgeport | Won 18-31 |
September 10 | vs Henrietta | Lost 38-17 |
September 17 | OPEN | |
September 24 | vs BROCK | Lost 68-6 |
October 1 | vs PILOT POINT | Lost 65-18 |
October 8 | vs PEASTER | Lost 35-20 |
October 15 | vs PARADISE | Lost 31-20 |
October 22 | vs WHITESBORO | Lost 64-7 |
October 29 | vs PONDER | Lost 61-12 |
November 5 | vs BOYD | Lost 48-6 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Grapevine Faith | Lost 41-15 |
September 3 | vs Jacksboro | Lost 28-14 |
September 10 | vs Tolar | Lost 76-48 |
September 17 | OPEN | |
September 24 | vs PARADISE | Lost 38-19 |
October 1 | vs WHITESBORO | Lost 36-14 |
October 8 | vs PONDER | Won 28-21 |
October 15 | vs PEASTER | Lost 55-21 |
October 22 | vs BROCK | Lost 55-7 |
October 29 | vs PILOT POINT | Lost 56-28 |
November 5 | vs BOWIE | Won 48-6 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Bushland | Won 31-3 |
September 3 | Nevada Community | Won 47-13 |
September 10 | OPEN | |
September 17 | vs Iowa Park | Won 41-6 |
September 24 | vs BOWIE | Won 68-6 |
October 1 | vs PARADISE | Won 35-16 |
October 8 | vs WHITESBORO | Won 42-21 |
October 15 | vs PONDER | Won 70-20 |
October 22 | vs BOYD | Won 55-7 |
October 29 | vs PEASTER | Won 80-7 |
November 5 | vs PILOT POINT | Won 47-13 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs WALL | Won 40-6 |
AREA FINALS |
vs RIVER ROAD | Won 54-8 |
REGIONAL SEMI-FINALS |
vs JIM NED | Won 70-25 |
REGIONAL FINALS STATE 1/4 FINALS |
vs WHITESBORO |
Won 49-7 |
STATE SEMI-FINALS |
vs MOUNT VERNON |
Won 35-28 ot |
STATE CHAMPIONSHIP |
vs LORENA |
Lost 35-18 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Bridgeport | Won 37-0 |
September 3 | vs Nocona | Won 56-0 |
September 10 | OPEN | |
September 17 | vs Millsap | Won 31-12 |
September 24 | vs BOYD | Won 38-19 |
October 1 | vs BROCK | Lost 35-16 |
October 8 | vs PILOT POINT | Lost 35-21 |
October 15 | vs BOWIE | Won 31-20 |
October 22 | vs PEASTER | Lost 41-38 |
October 29 | vs WHITESBORO | Lost 35-28 |
November 5 | vs PONDER | Won 42-21 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Trinity Christian | Won 58-0 |
September 3 | vs Alvord | Won 56-12 |
September 10 | vs Newman International | Won 40-28 |
September 17 | OPEN | |
September 24 | vs PILOT POINT | Lost 31-13 |
October 1 | vs PONDER | Won 54-25 |
October 8 | vs BOWIE | Won 35-20 |
October 15 | vs BOYD | Won 55-21 |
October 22 | vs PARADISE | Won 41-38 |
October 29 | vs BROCK | Lost 80-7 |
November 5 | vs WHITESBORO | Lost 52-9 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs JIM NED | Lost 49-12 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Plainview OK | Won 30-28 |
September 3 | OPEN | |
September 10 | vs Dekalb | Lost 29-28 |
September 17 | vs Gunter | Lost 59-6 |
September 24 | vs PEASTER | Won 31-13 |
October 1 | vs BOWIE | Won 65-18 |
October 8 | vs PARADISE | Won 35-21 |
October 15 | vs WHITESBORO | Won 34-28 |
October 22 | vs PONDER | Won 65-14 |
October 29 | vs BOYD | Won 56-28 |
November 5 | vs BROCK | Lost 47-13 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs EARLY | Lost 43-21 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Valley View | Won 47-26 |
September 3 | vs WF City View | Won 22-16 |
September 10 | vs Nocona | Won 61-14 |
September 17 | OPEN | |
September 24 | vs WHITESBORO | Lost 34-18 |
October 1 | vs PEASTER | Lost 54-25 |
October 8 | vs BOYD | Lost 21-28 |
October 15 | vs BROCK | Lost 70-20 |
October 22 | vs PILOT POINT | Lost 65-14 |
October 29 | vs BOWIE | Won 61-12 |
November 5 | vs PARADISE | Lost 42-21 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Bells | Won 41-34 |
September 3 | vs Aubrey | Lost 49-14 |
September 10 | vs Gunter | Lost 28-6 |
September 17 | OPEN | |
September 24 | vs PONDER | Won 34-18 |
October 1 | vs BOYD | Won 36-14 |
October 8 | vs BROCK | Lost 42-21 |
October 15 | vs PILOT POINT | Lost 34-28 |
October 22 | vs BOWIE | Won 64-7 |
October 29 | vs PARADISE | Won 35-28 |
November 5 | vs PEASTER | Won 52-9 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs BRECKENRIDGE | Won 56-14 |
AREA FINALS |
vs BUSHLAND | Won 41-21 |
REGIONAL SEMI-FINALS |
vs SHALLOWATER |
Won 50-25 |
REGIONAL FINALS STATE 1/4 FINALS |
vs BROCK |
Lost 49-7 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs EP Jefferson | Lost 44-27 |
September 3 | vs Fort Stockton | Lost 46-10 |
September 10 | vs Wink | Lost 40-24 |
September 17 | vs Sonora | Lost 42-19 |
September 24 | vs Kermit | Won 35-21 |
October 1 | vs Riverside | Lost 70-6 |
October 8 | OPEN | |
October 15 | vs TORNILLO | Won 47-0 |
October 22 | vs CRANE | Lost 28-21 |
October 29 | vs COMPASS ACAD. | Won 73-0 |
November 5 | vs ANTHONY | Won 48-13 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs GRAPE CREEK | Won 27-14 |
AREA FINALS |
vs LUB ROOSEVELT | Lost 74-8 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs San Elizario | Won 41-0 |
September 3 | vs Kermit | Lost 32-3 |
September 10 | vs Hatch Valley | Won 41-6 |
September 17 | vs Cathedral | Lost 20-19 |
September 24 | vs McCamey | Lost 34-2 |
October 1 | vs Cobre | Won 32-14 |
October 8 | vs TORNILLO | Won 71-7 |
October 15 | vs CRANE | Lost 46-6 |
October 22 | vs COMPASS ACAD. | Won 56-6 |
October 29 | OPEN | |
November 5 | vs ALPINE | Lost 48-13 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs BRADY | Lost 57-14 |
ODESSA COMPASS ACADEMY COUGARS
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs New Home | Lost 53-0 |
September 3 | vs Ropes | Lost 56-4 |
September 10 | vs McCamey | Lost 73-0 |
September 17 | vs Slaton | Lost 40-0 |
September 25 | vs Lockney | Lost 67-22 |
October 1 | vs Morton | Lost 52-0 |
October 8 | vs CRANE | Lost 69-20 |
October 15 | OPEN | |
October 22 | vs ANTHONY | Lost 56-6 |
October 29 | vs ALPINE | Lost 73-0 |
November 5 | vs TORNILLO | Won 28-22 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs SONORA | Lost 79-8 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Pecos | Won 28-21 |
September 3 | vs Colorado City | Won 28-6 |
September 10 | vs Winters | Won 27-13 |
September 17 | vs Kermit | Won 33-25 |
September 24 | vs Denver City | Lost 19-16 |
October 1 | vs Wink | Lost 44-8 |
October 8 | vs COMPASS ACAD. | Won 69-20 |
October 15 | vs ANTHONY | Won 46-6 |
October 22 | vs ALPINE | Won 28-21 |
October 29 | vs TORNILLO | Won 62-0 |
November 5 | OPEN | |
BI-DISTRICT FINALS |
vs BALLINGER | Lost 35-34 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Cathedral | Lost 47-0 |
September 3 | vs Fabens | Lost 60-7 |
September 10 | OPEN | |
September 17 | vs Irran | Lost 34-28 |
September 24 | vs Seagraves | Lost 56-0 |
October 1 | vs San Elizario | Lost 27-0 |
October 8 | vs ANTHONY | Lost 71-7 |
October 15 | vs ALPINE | Lost 47-0 |
October 22 | OPEN | |
October 29 | vs CRANE | Lost 62-0 |
November 5 | vs COMPASS ACAD. | Lost 28-22 |
BANGS | GRAPE CREEK |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Jim Ned | Lost 42-7 |
September 3 | OPEN | |
September 10 | vs Colorado City | Won 27-0 |
September 17 | vs Clyde | Won 21-13 |
September 24 | vs Llano | Won 35-34 |
October 1 | OPEN | |
October 8 | vs BRADY | Lost 54-41 |
October 15 | vs GRAPE CREEK | Lost 20-13 |
October 22 | vs INGRAM MOORE | Won 61-0 |
October 29 | vs BANGS | Won 46-3 |
November 5 | vs SONORA | Lost 28-21 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs CRANE | Won 35-34 |
AREA FINALS |
vs ABERNATHY | Lost 45-26 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Early | Lost 48-12 |
September 3 | vs Florence | Lost 45-14 |
September 10 | OPEN | |
September 17 | vs Hamilton | Lost 62-21 |
September 24 | vs Hawley | Lost 54-0 |
October 1 | OPEN | |
October 8 | vs GRAPE CREEK | Lost 17-14 |
October 15 | vs INGRAM MOORE | Won 43-21 |
October 22 | vs SONORA | Lost 50-25 |
October 29 | vs BALLINGER | Lost 46-3 |
November 5 | vs BRADY | Lost 42-14 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs SA TLCA | Won 37-6 |
September 3 | vs Comanche | Won 46-19 |
September 10 | OPEN | |
September 17 | vs Dublin | Lost 38-12 |
September 24 | vs Ozona | Lost 28-14 |
October 1 | OPEN | |
October 8 | vs BALLINGER | Won 54-41 |
October 15 | vs SONORA | Lost 28-22 |
October 22 | vs GRAPE CREEK | Won 34-27 |
October 29 | vs INGRAM MOORE | Won 49-6 |
November 5 | vs BANGS | Won 42-14 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs ANTHONY | Won 57-14 |
AREA FINALS |
vs STANTON | Won 21-13 |
REGIONAL SEMI-FINALS |
Lost 50-14 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Stanton | Lost 21-7 |
September 3 | vs Christoval | Lost 55-7 |
September 10 | vs SA TLCA | Won 50-22 |
September 17 | vs Coleman | Lost 49-0 |
September 24 | vs Early | Lost 49-0 |
October 1 | OPEN | |
October 8 | vs BANGS | Won 17-14 |
October 15 | vs BALLINGER | Won 20-13 |
October 22 | vs BRADY | Lost 34-27 |
October 29 | vs SONORA | Won 7-6 |
November 5 | vs INGRAM MOORE | Won 55-12 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs ALPINE | Lost 27-14 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Junction | Lost 14-0 |
September 3 | vs Johnson City | Lost 55-0 |
September 10 | vs Harper | Lost 28-7 |
September 17 | vs Center Point | Won 14-0 |
September 24 | vs LaPryor | Won 48-12 |
October 1 | OPEN | |
October 8 | vs SONORA | Lost 36-12 |
October 15 | vs BANGS | Lost 43-21 |
October 22 | vs BALLINGER | Lost 61-0 |
October 29 | vs BRADY | Lost 49-6 |
November 5 | vs GRAPE CREEK | Lost 55-12 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Ozona | Won 32-20 |
September 3 | vs Llano | Lost 35-12 |
September 10 | vs Christoval | Lost 33-14 |
September 17 | vs Alpine | Won 42-19 |
September 24 | vs Eldorado | Lost 48-26 |
October 1 | OPEN | |
October 8 | vs INGRAM MOORE | Won 36-12 |
October 15 | vs BRADY | Won 28-22 |
October 22 | vs BANGS | Won 50-25 |
October 29 | vs GRAPE CREEK | Lost 7-6 |
November 5 | vs BALLINGER | Won 28-21 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs COMPASS ACAD. | Won 79-8 |
AREA FINALS |
vs CANADIAN | Lost 56-13 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Stinnett West Texas | Won 69-6 |
September 3 | vs Iowa Park | Won 41-20 |
September 10 | vs Bushland | Lost 49-42 |
September 17 | vs Perryton | Won 51-28 |
September 24 | OPEN | |
October 1 | vs SPEARMAN | Won 38-37 |
October 8 | vs HIGHLAND PARK | Won 62-8 |
October 15 | vs DIMMITT | Won 62-6 |
October 22 | vs FRIONA | Won 33-27 |
October 29 | vs TULIA | Lost 54-35 |
November 5 | vs CHILDRESS | Lost 34-13 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs IDALOU | Won 27-21 |
AREA FINALS |
vs SONORA | Won 56-13 |
REGIONAL SEMI-FINALS |
vs ABERNATHY |
Lost 37-26 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Panhandle | Won 68-27 |
September 3 | vs Perryton | Won 29-7 |
September 10 | OPEN | |
September 17 | vs Shallowater | Won 30-28 |
September 24 | vs SPEARMAN | Won 42-16 |
October 1 | vs HIGHLAND PARK | Won 64-8 |
October 8 | vs DIMMITT | Won 70-0 |
October 15 | vs FRIONA | Won 40-35 |
October 22 | vs TULIA | Won 56-21 |
October 29 | OPEN | |
November 5 | vs CANADIAN | Won 34-13 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs STANTON | Lost 39-34 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Littlefield | Lost 49-6 |
September 3 | vs Olton | Won 14-6 |
September 10 | vs Sunray | Won 30-12 |
September 17 | vs Lubbock Roosevelt | Lost 56-6 |
September 24 | vs FRIONA | Lost 62-14 |
October 1 | vs TULIA | Lost 56-0 |
October 8 | vs CHILDRESS | Lost 70-0 |
October 15 | vs CANADIAN | Lost 62-6 |
October 22 | vs SPEARMAN | Lost 57-6 |
October 29 | vs HIGHLAND PARK | Won 39-44 |
November 5 | OPEN |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Brownfield | Won 35-14 |
September 3 | vs Borger | Won 38-0 |
September 10 | vs Muleshoe | Won 55-13 |
September 17 | vs Dalhart | Won 56-33 |
September 24 | vs DIMMITT | Won 62-14 |
October 1 | OPEN | |
October 8 | vs TULIA | Won 62-42 |
October 15 | vs CHILDRESS | Lost 40-35 |
October 22 | vs CANADIAN | Lost 33-27 |
October 29 | vs SPEARMAN | Won 35-0 |
November 5 | vs HIGHLAND PARK | Won 56-18 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs ABERNATHY | Lost 33-14 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Vega | Lost 58-16 |
September 3 | vs Hale Center | Lost 26-12 |
September 10 | vs Shamrock | Lost 42-20 |
September 17 | vs Wheeler | Lost 20-0 |
September 24 | vs TULIA | Lost 70-0 |
October 1 | vs CHILDRESS | Lost 64-8 |
October 8 | vs CANADIAN | Lost 62-8 |
October 15 | vs SPEARMAN | Lost 47-12 |
October 22 | OPEN | |
October 29 | vs DIMMITT | Lost 39-34 |
November 5 | vs FRIONA | Lost 56-18 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Stratford | Lost 29-22 |
September 3 | vs Sanford-Fritch | Won 56-0 |
September 10 | vs Dalhart | Won 21-7 |
September 17 | vs Vega | Won 24-6 |
September 24 | vs CHILDRESS | Lost 42-16 |
October 1 | vs CANADIAN | Lost 38-37 |
October 8 | OPEN | |
October 15 | vs HIGHLAND PARK | Won 47-12 |
October 22 | vs DIMMITT | Won 57-6 |
October 29 | vs FRIONA | Lost 35-0 |
November 5 | vs TULIA | Won 45-28 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs LUB ROOSEVELT | Lost 44-11 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Floydada | Won 32-0 |
September 3 | vs Brownfield | Won 38-13 |
September 10 | vs Sanford-Fritch | Won 51-6 |
September 17 | vs Muleshoe | Lost 35-31 |
September 24 | vs HIGHLAND PARK | Won 70-0 |
October 1 | vs DIMMITT | Won 56-0 |
October 8 | vs FRIONA | Lost 62-42 |
October 15 | OPEN | |
October 22 | vs CHILDRESS | Lost 56-21 |
October 29 | vs CANADIAN | Won 54-35 |
November 5 | vs SPEARMAN | Lost 45-28 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Shallowater | Won 28-16 |
September 3 | vs Slaton | Won 46-8 |
September 10 | vs Sundown | Won 50-13 |
September 17 | vs Post | Won 33-7 |
September 24 | vs Littlefield | Won 35-20 |
October 1 | OPEN | |
October 8 | vs REAGAN COUNTY | Won 70-18 |
October 15 | vs IDALOU | Won 33-10 |
October 22 | vs LUB ROOSEVELT | Lost 58-56 |
October 29 | vs STANTON | Won 40-7 |
November 5 | vs COAHOMA | Won 49-14 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs FRIONA | Won 33-14 |
AREA FINALS |
vs BALLINGER | Won 45-26 |
REGIONAL SEMI-FINALS |
vs CANADIAN |
Won 37-26 |
REGIONAL FINALS STATE 1/4 FINALS |
Lost 36-14 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Forsan | Lost 35-14 |
September 3 | vs Miles | Won 54-0 |
September 10 | vs Eldorado | Lost 56-29 |
September 17 | vs Colorado City | Won 26-12 |
September 24 | vs Merkel | Lost 37-20 |
October 1 | OPEN | |
October 8 | vs IDALOU | Lost 62-24 |
October 15 | vs STANTON | Lost 30-17 |
October 22 | vs REAGAN COUNTY | Won 55-7 |
October 29 | vs LUB ROOSEVELT | Lost 52-19 |
November 5 | vs ABERNATHY | Lost 49-14 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Denver City | Won 25-0 |
September 3 | vs Clyde | Won 24-6 |
September 10 | vs Brownfield | Won 49-13 |
September 17 | vs Littlefield | Won 56-13 |
September 24 | vs New Deal | Won 28-14 |
October 1 | OPEN | |
October 8 | vs COAHOMA | Won 62-24 |
October 15 | vs ABERNATHY | Lost 33-10 |
October 22 | vs STANTON | Won 41-6 |
October 29 | vs REAGAN COUNTY | Won 49-7 |
November 5 | vs LUB ROOSEVELT | Lost 34-21 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs CANADIAN | Lost 27-21 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Merkel | Lost 24-15 |
September 3 | vs Iraan | Won 70-0 |
September 10 | vs Ozona | Won 14-12 |
September 17 | vs SA TLCA | Won 40-14 |
September 24 | vs Forsan | Lost 43-0 |
October 1 | OPEN | |
October 8 | vs ABERNATHY | Lost 70-18 |
October 15 | vs LUB ROOSEVELT | Lost 58-0 |
October 22 | vs COAHOMA | Lost 55-7 |
October 29 | vs IDALOU | Lost 49-7 |
November 5 | vs STANTON | Lost 24-0 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs River Road | Won 14-6 |
September 3 | vs New Home | Won 49-0 |
September 10 | vs Tahoka | Won 59-0 |
September 17 | vs Dimmitt | Won 56-6 |
September 24 | vs Floydada | Won 61-0 |
October 1 | OPEN | |
October 8 | vs STANTON | Won 54-2 |
October 15 | vs REAGAN COUNTY | Won 58-0 |
October 22 | vs ABERNATHY | Won 58-56 |
October 29 | vs COAHOMA | Won 52-19 |
November 5 | vs IDALOU | Won 34-21 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs SPEARMAN | Won 44-11 |
AREA FINALS |
vs ALPINE | Won 74-8 |
REGIONAL SEMI-FINALS |
vs BRADY |
Won 50-14 |
REGIONAL FINALS STATE 1/4 FINALS |
vs ABERNATHY |
Won 36-14 |
STATE SEMI-FINALS |
vs GUNTER |
Lost 47-12 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
August 27 | vs Grape Creek | Won 21-7 |
September 3 | vs Merkel | Lost 19-0 |
September 10 | vs Forsan | Lost 45-7 |
September 17 | vs Sundown | Lost 31-7 |
September 24 | vs SA TLCA | Won 46-13 |
October 1 | OPEN | |
October 8 | vs LUB ROOSEVELT | Lost 54-2 |
October 15 | vs COAHOMA | Won 30-17 |
October 22 | vs IDALOU | Lost 41-6 |
October 29 | vs ABERNATHY | Lost 40-7 |
November 5 | vs REAGAN COUNTY | Won 24-0 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs CHILDRESS | Won 39-34 |
AREA FINALS |
vs BRADY | Lost 21-13 |